CzechEnglishGermanPolish

Tipy na výlety do okolí

Hrady, zámky, zříceniny

Zámek Častolovice - mini zoo, obora s daňky, zámecký park (www.zamek-castolovice.cz)

Zámek Doudleby - zámecký park, obora (www.zamek-doudleby.cz)

Zámek Potštejn - přístupný barokní zámek s parkem vzácných dřevin, expozice pro děti: Pohádkov a Bubákov, zámecká cukrárna (www.zamekpotstejn.cz)

Hrad Potštejn - gotický hrad na kopci nad řekou Divoká Orlice v obci Potštejn (www.hrad-potstejn.cz)

Hrad Litice - letní akce: Litické šermování, Turnaje Jiřího z Poděbrad, Tradiční řemesla (www.hrad-litice.cz)

Hrad Žampach - zřícenina hradu, možnost návštěvy Domova pod hradem Žampach (arboretum, zámecký park, stáje a chlévy se zvířátky) (www.uspza.cz)

Hrad Lanšperk - zřícenina hradu (www.hrady.cz)

Muzea, expozice, prohlídky

Muzeum řemesel Letohrad - řemesla z dřívejší doby, výstava Fauna, řemeslné dílny (www.muzeumremesel.cz)

Muzeum hraček - Rychnov nad Kněžnou (www.muzeumhracek-rk.cz)

 

Koupaliště, bazény, přehrady

Pastvinská přehrada - možnost zapůjčení šlapadel, loděk, kánoí, pláže, kempy, restaurace (www.prehrada-pastviny.cz)

Koupaliště Jablonné nad Orlicí - přírodní koupaliště, občerstvení, dětské hřiště, tenis (www.jablonneno.cz)

Koupaliště Žamberk - plavecký bazén s dětským brouzdalištěm, skluzavka, dva tobogany (79 m a 83 m), kamikatze (50 m), masážní vana a bazének pro nejmenší děti s přihřívanou vodou. Plážový volejbal, streetball, stolním tenis a aerobik. Restaurace a občerstvení. (www.autocamping.cz)

AQUAPARK Ústí nad Orlicí - venkovní aquacentrum - tobogán, skluzavka Kamikadze, vodní chrliče, vodní hřib, beach volejbalový kurt, stolní tenis, vodní fotbal, Aquazorbing, prolézačky, skákací hrad, dětské hřiště, Bumper Boat (lodička na motorek), Aquapaddler (lodička šlapací). Dvě občerstvovací zařízení, zmrzlinový stánek, připojení wifi free. (www.bazenusti.cz)

Krytý bazén Ústí nad Orlicí - technologie slané vody bez standardního chlórování, plavecký bazén délky 25 m, tobogán délky 84 m s dojezdem do malého bazénu, vířivka, parní kabiny o teplotě 40°C a 45°C. (www.bazenusti.cz)

Krytý bazén Česká Třebová - rekreační bazén 25 m , 80m krytý tobogán se světelnými efekty, vířivá vana, parní komory s vonnými esencemi, dětský bazén s chrliči a vzduchováním (hloubka 0,45 – 0,75 m), občerstvení.  (www.bazen-trebova.cz)

Krytý bazén Rychnov nad Kněžkou - 25 metrů dlouhý bazén, proudový bazén, tobogán, vířivka, dvě parní komory, infrasauna, brouzdaliště, malý bazének pro maminky s dětmi, občerstvení.  (www.bazenrk.cz)

Sportovní areály

zima

SPORTAREÁL České Petrovice - vleky POMA, dětská školička, dětský park, snowtubing (www.ceskepetrovice.com)

SKIRESORT Buková hora - na jeden skipas až 8000m sjezdovek, nejdelší sjezdovka 2290m, čtyřsedačková lanovka, občerstvení, školička, půjčovna, servis (www.skibukovka.cz)

SPORT & RELAX RESORT Dolní Morava - několik sjezdovek, čtyřsedačková lanovka, vleky, snowtubing, dětské parky, školičky, sáňkařská dráha (www.dolnimorava.cz

SKICENTRUM Říčky v Orlických horách - čtyřsedačková lanovka, vleky, školička, servis a půjčovna, občerstvení (www.skiricky.cz)

léto

SPORTAREÁL České Petrovice - trampolíny s ochrannou sítí, horské káry a koloběžky, jízda na kladce, letní tubbing, zorb-ball (www.ceskepetrovice.com)

SKIRESORT Buková hora - doprava osob a sportovního vybavení lanovkou, půjčovna kol a koloběžek, hřiště beach volejbal, petang, ruské kuželky, disc golf, trampolíny a dětské hřiště včetně posezení a možnosti vlastního opékání  (www.skibukovka.cz)

SPORT & RELAX RESORT Dolní Morava - bobová dráha, lanový park, věž, dětský fun park, vodní park (www.dolnimorava.cz

SKICENTRUM Říčky v Orlických horách - lanový park, koloběžky (www.skiricky.cz)

Horské koloběžky Pastviny - půjčovna horských koloběžek s dopravou (horskekolobezky.wz.cz)

Rozhledny

Suchý vrch (995 mnm) - 33 metrů vysoká zděná rozhledna (www.suchak.cz)

Andrlův chlum (559 mnm) - 34m vysoká kovová rozhledna (www.chata-hvezda.cz

Křížová hora (735 mnm) - 25m železobetonová rozhledna s prvky dřeva (www.cervenavoda.cz)

Stezka v oblacích Dolní Morava¨ -  (1116 mnm , výška 55 m, délka lávky 710 m  (www.dolnimorava.cz/stezka-v-oblacich

Opevnění

Dělostřelecká tvrz BOUDA (Těchonín) - je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v České republice budovaných v rámci československého opevnění proti Německu. Je přístupná veřejnosti jako muzeum. (www.boudamuseum.com)

Dělostřelecká tvrz Hůrka (Králíky) - je jednou z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí čs. opevnění budovaného od roku 1935. Představuje rozsahem zpřístupnění největší stavbu ve své kategorii na území celé České republiky. (hurka.boudamuseum.com)

Tvrz HANIČKA (Rokytnice v Orl. Horách) - upravená dělostřelecká tvrz přístupná veřejnosti (www.hanicka.cz)

Turistické STEZKY

Naučná stezka Betonová hranice (Mladkov) - naučná stezka pevnostního okruhu, přehled staveb opevnění z 30. let minulého století

Naučná stezka Zemská brána (Klášterec nad Orlicí) - infopanely podél toku Divoké Orlice

Bažantnice, Obora (Letohrad) - naučná stezka, 8 zastavení o přírodních zajímavostech

TURISTIKA

Kralický Sněžník (1424 mnm) - třetí nejvyšší pohoří v ČR – rozvodí tří moří (Trojmorski Wierch neboli Klepý) – autem nebo vlakem do Dolní Moravy, Starého města p. Králickým Sněžníkem. Z Polské strany Medvědí jeskyně - přístupná. Pěkný je i výstup z polského Mezihoří. V údolí Moravy krasové jevy. Túra po hřebeni ze Stříbrnice na chatu Paprsek přes Kladské sedlo.